Çevre Dostu Enerji Nedir ?

Güneş Enerjisi yenilebilir bir kaynak olup 100% temiz, ekonomik ve sınırsız bir kaynaktır. Ev ve inşaatlarda kullanılan fosil gazların yenilenmesi amacına ulaşmada büyük bir yardım sağlayabilir…

1. Tükenmez kaynaklara dayanan teknoloji
Güneş herkese acık olan, tükenmeyen ve ücretsiz bir enerji kaynağıdır. Silikon teknolojili solar modüller silikon gibi doğada bol olan malzemelerden, doğada en çok bulunan 2. element, ya da ince-film modüller için malzemelerden çok az kullanılarak yapılır.

2. Güvenilir teknoloji
Bir PV modülünün ya da solar panelin ortalama ömrü 30 yıl olarak tahmin edilmektedir. Gücü 25 yıl garantilidir. Solar ekipmanın yüksek kalite standartları ve ürün güvenilirliği garantiye alınmak için Avrupa düzeyinde sabitlenmiştir.

3. Havayı kirletmeyen teknoloji
Güneş etkisiyle üretilen elektrik enerjisi herhangi bir yan ürün ortaya çıkarmaz Solar fotovoltaik sistemleri herhangi bir gürültü, zararlı emisyon ya da toksin gazlara yol açmaz Güneş panelleri mimariye kolaylıkla uyum sağlayabilir.

4. Düşük Enerjiyle üretilen teknoloji
Bir solar panel üretilirken harcadığı enerjiyi, teknolojisine göre 1 ila 2,5 yıl arasında geri kazanır. Başka bir değişle, bir panel yasam suresi boyunca üretilirken tükettiği enerjinin 10 ila 25 kati bir enerjiyi üretir.

5. Geri Dönüştürülebilir Teknoloji
Solar panellerin büyük bir kısmı kullanım ömürleri sonunda toplanarak geri dönüştürülebilir.